Sandbox

Sandbox is a multipurpose HTML5 template with various layouts which will be a great solution for your business.

Contact Info

Moonshine St. 14/05
Light City, London

info@email.com
00 (123) 456 78 90

Learn More

Follow Us

Žádný zámek pro nás není problém.

Jsme specialisti na otevírání zámku a držíme pro Vás 24 hodinovou pohotovost.

Zámečnictví Praha 3

Kdy volat zámečnickou pohotovost a kdy rovnou hasiče? Poradíme!

 

Asi to všichni známe. Spěcháme, nestíháme, pospícháme, protože už jsme dávno měli být někde jinde. Během chvilky překontrolujeme, jestli máme všechno potřebné, zabouchneme… a zůstaneme bezmocně stát před zavřenými dveřmi. Klíče zůstaly doma. To v tom lepším případě. V tom horším bezostyšné trčí z druhé strany dveří. Co teď? Volat zámečníka nebo hasiče?

Když nejde o život, jde o…

 

Jako první se pořádně nadechněte a pokuste se uklidnit. Pokud jste v zavřeném bytě nenechali malé dítko nebo puštěný plynový sporák, nic závažného se nestalo. V takovém případě se můžete obrátit na nejbližší zámečnickou pohotovost v okolí, která je k dispozici zpravidla 24 hodin a 7 dní v týdnu.

Pokud nemáte kontakt na ni uložený v mobilním telefonu, není problém nejbližší zámečnickou pohotovost dohledat na internetu a vybrat ji podle recenzí skutečných zákazníků. Během jednoho telefonátu zjistíte vše potřebné a pravděpodobně to bude trvat jen pár minut, než k vám profesionální zámečník dorazí a zabouchnuté dveře otevře.

Tady je potřeba zmínit, že vzdálenější zámečnické pohotovosti si mohou za příjezd účtovat nemalé poplatky (zpravidla dle počtu ujetých kilometrů), takže z časového i z ekonomického hlediska je vhodné vybírat zámečníka, který to má k vám pokud možno co nejblíže.

  • Mohlo by vás zajímat: Naše zámečnická pohotovost se specializuje i na Prahu 3 (Žižkov, Vinohrady, Vysočany a Strašnice).

Zkušený zámečník zabouchnuté dveře otevře během několika chvilek, případně uvězněný klíč ze zámku vysvobodí dřív, než byste řekli „popel“. Vždy přitom dává pozor na to, aby dveře, případně jejich okolí i samotný klíč nepoškodil. Otevírání klasických zámků je záležitostí několika stokorun, u bezpečnostních dveří může být vzhledem k náročnosti cena vyšší.

Kdy volat hasiče?

 

Existují ovšem i případy, kdy se na příjezd zámečnické pohotovosti nevyplácí čekat. Typicky jde o situace, kdy zabouchnuté dveře ohrožují váš nebo cizí život. Zapomněli jste například vypnout sporák nebo troubu, případně za dveřmi zůstalo malé dítko, které rozhodně na příjezd zámečníka čekat nechce.

Mějte na paměti, že v případě, kdy vám na pomoc vyjedou hasiči, je celý zásah zdarma. Daného faktu ovšem nesmíte zneužívat, mohli byste toho ještě později litovat. Pokud totiž hasiči po otevření zjistí, že jste jim lhali a volali je úplně zbytečně, mohou vám za zbytečný výjezd naúčtovat pokutu až 5 000 Kč!

A já sám, vždycky sám…

 

Poslední možností řešení zabouchnutých dveří je samozřejmě sázka na vlastní (ne)šikovnost. Ve snaze ušetřit (a po nastudování různých videí na internetu) se řada příležitostných i zkušených kutilů pouští do otevírání zabouchnutých dveří svépomocí.

I když může tenhle proces vypadat na první pohled jednoduše a podle mnohých stačí prakticky jen vytáhnout sponku, tou zakroutit v zámku a je odemčeno, realita je téhle představě na míle vzdálená a pravděpodobně vás tenhle neodborný postup bude stát další dodatečné výdaje.

Pokud se vám navíc dveře otevřít nepovede, stejně budete zámečnickou pohotovost volat. A s bezpečnostními dveřmi si sami s největší pravděpodobností vůbec neporadíte. Svěřte proto tenhle problém odborníkům na slovo vzatým, čímž ve finále ušetříte peníze i drahocenný čas.

Klidně se jenom poraďte

 

Závěrem zmíníme, že jsme připraveni nejen na otevírání klasických nebo bezpečnostních dveří, ale také si poradíme se zabouchnutými klíčky v autě, otevíráním trezorů nebo samotnou výměnou zámků. Pokud nevíte, jak v konkrétní situaci postupovat, klidně nám zavolejte, a my vám už poradíme, jak na to!